Ako načerpať energiu z únavného stereotypu

Žena, matka a milenka v jednom. Náročná nežná trojkombinácia.

Variť, žehliť, umývať, vysávať, piecť. Toľko povinností zvládnuť je vyčerpávajúce. A do toho ešte dve deti, ktoré potrebujú 24 hodinovú pozornosť.

“Kde mám tú energiu stále brať?” 

“Kedy si konečne oddýchnem?”

Pri každej vykonávanej činnosti vzniká životná energia. A tá je plná energetickej výživy, ktorú naše bunky potrebujú k výkonu.
Predstavte si, že práve varíte. Čo všetko potrebujete spraviť?
Nakrájať suroviny, ochutiť, miešať, a medzitým umývať riad.
Toľko činností naraz zvládneme my ženy, áno. Už iba tento postoj vám vytvorí pocit sebavedomia a dodá vám silu. Vrátim sa ale naspäť k aktu varenia.

Čo robíte pri varení? Nemyslím fyzickú činnosť. Kde ste v myšlienkach? Žeby už pri umývaní riadu alebo vyzdvihnutí detí zo škôlky?
Varenie je plné lásky, veď ideme nasýtiť jedlom naše telo a dušu. Energia lásky je vôkol vás a vy ju odháňate len tým, že ste mysľou popredu. Nie ste tu. V prítomnosti. Skúste si predstaviť, že táto neviditeľná energia sa premení na srdiečkový dážď a ten sa vpíja do vašej pokožky. Aký to je pocit? Vaše telo sa potrebuje napiť, tak mu to dovoľte.

Po varení je na rade umývanie riadu. Aj z tejto činnosti je možné načerpať silu. Doslova si spravíte očistu. Ako?

Zoberte riad a počas umývania špiny si predstavte, že váš riad predstavuje vaše telo. Každým umytím usadeniny na príbore, čistíte vaše vnútro od toxínov a škodlivín. Skúste, je to jednoduché a rýchle.
To každá zaneprázdnená žena ocení.

Ak sa vám nebude dariť, príďte si po dobíjačku energie:

  1. osobný parfém
  2. bachove kvetové esencie 

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa