Čo je šťastie?

Slovo šťatie vyvoláva v každom človeku eufóriu, úsmev, radosť. Má kúzelnú moc. Priam magickú. A prečo? Čo je na tom také kúzelné? Veď je to iba slovo. My ľudia sme mu prisúdili takúto opojnú moc, ktorá v nás vyvoláva kladné vlastnosti, ale bohužiaľ aj tie záporné. Keď sa totiž človek šťastný necíti, vtedy je sklesnutý, plný úzkostí, smútku, a závisť, zloba úradujú na plnej čiare.

Skúsme sa spolu zamyslieť nad tým krátkym slovíčkom ŠŤASTIE.
Má 7 písmen, ktoré keď vyslovíte samostatne nič neznamenajú. Ale skúste ich povedať ako jeden celok. Čo sa stalo? Sila slova šťastie sa začala šíriť aj vôkol vás. Čo som týmto cvičením chcela naznačiť? Iba toľko, že keď sa aj vám podarí žiť tu a teraz ako celok, budete šťastný. Keď ste totiž oddelený od svojej podstaty, od svojho vyššieho JA, ste iba chodiaci prázdny obal bez vnútornej šťavy. Nemôžte byť šťastný. To nejde.

Sme vytvorený tak, aby sme spolupracovali so všetkými našimi súčiastkami, a nie iba s dvomi. Mnoho ľudí sa stará iba o svoj vonkajší „kabát“, ale čo je pod ním? Aj strom keď je spráchnivelý, je navonok vidieť iba kôra, ale vnútro postupne požerú červíky a iný usilovný hmyz. Strom nemá toľko možností ako sa postarať o svoje vnútro, vy áno.
Aktivátor šťastia  je tu aj pre vás.

Šťastie nepadá samé z neba, ako sa väčšina ľudí domnieva. Treba si ho vytvoriť. Ako? Svojimi činmi, láskou, a úctou k sebe samému. 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *