Duševná výživa dobíja baterky.

 

Tri ženy predstavujúce naše TRI telá.
Fyzické telo, duša a duch.
Keď sú dostatočne nasýtené, naše fyzické telo je zdravé.
Duša poskytuje domov všetkým našim emóciám.
A preto je dôležitá jej výživa.

Duševná výživa je stravou duše. Ako príkladne sa o jej kvalitu a kvantitu staráme, pociťujeme každým dňom. Ak zabudneme dodať „jedlo“ našej duši, sme slabý, unavený, dakedy agresívny a chorľavieme. Sme zvyknutý dennodenne výdatne posilňovať fyzické telo. Našu telesnú schránku, ktorá je domovom práve pre dušu. Začíname raňajkami, pokračujeme obedom, a končíme večerou. Klasika. Lenže to je iba povrch. Ako ostrov na mori. Ostrov predstavuje fyzické telo. More spomínanú dušu. Sú v jednote. Nedokážu byť jeden bez druhého.

 

Voda dodáva ostrovu život, pohyb, a vláčnosť. Bez nej by bol ostrov mŕtvy. Rovnako ako naše telo.
Duša je telesná výplň. Bez nej nie sme. Nevyvíjame sa. Nesvietime.

Ako si dokážeme sami navrátiť svetlo a silu? Ako vykŕmime dušu?

Robme to, čo deti. Tešme sa z maličkostí, žime v prítomnosti, a robme to, čo nás baví. Ak máme chuť, zaspievajme si ako kedysi roľníci na poliach, namaľujme obraz, alebo si dovoľme vypnúť hlavu. Dať dovolenku svojim hlboko zakoreneným myšlienkam. Tak jednoduché to je. Deti neplytvajú energiou na zbytočnosti. Napríklad rozmýšľaním a analyzovaním rodinných problémov. Ak nám telo naznačuje bolesťami a chorobami, že sa potrebuje zhlboka napiť, poďme zistiť, kvôli čomu strácame toľko energie. Zoberme si papier, a pero. A na chvíľu sa zastavme.
Kde sa nachádzame?  Tu alebo sme už o mesiac popredu? Dnes pozorujme tok energie. Všetko, čo robíme, je nabité energiou. Našou vzácnou životnou tekutinou. Rozhodnime sa správne, kam ju vložíme.

 

close

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa