EFT a emočná nadváha

Keď si rozanalyzujeme slovo Nadváha, znamená to, že máme niečoho navyše, ale čo to je? Tuk? Voda? Emócie? Pribrať sa dá aj zo stresu, to by ste neverili. Stačí sa len dlhšie o seba nestarať a naberieme na seba nepekný trasúci sa obal. Nadváhu.

Prečo priberáme?

Kilá, ktoré nám zavadzajú sú veľakrát výsledkom našej lenivosti a pohodlnosti niečo pre seba spraviť. Koľkokrát si poviete denne, dnes to nespravím, nechám to na zajtra, druhý deň to isté.
A z týždňa vznikne mesiac. Čo sa stane? Začnete sa cítiť zle, všetko vás bolí. A čo najhoršie, vplýva
to aj na vašu psychiku.

Ľudia priberajú často vtedy, keď sú nešťastní. Moja klientka Petra(meno je zmenené), prišla ku mne
a veľmi ju trápila jej hmotnosť. Keď som začala zisťovať, kde je príčina, zistila som, že v čase ako sa začala “zaoblovať”, pociťovala depresívne pocity. Nemala chuť žiť a preto sa stále prejedala. Mala nedostatok po prvé fyzickej energie v tele a potrebovala ju cez potravu doplniť. V druhom rade bola
energetická podvýživa.

 

Aj keď sa budete snažiť akokoľvek, vždy vás diéta, či cvičenie niekde na váhe zastaví. Nejde s tým pohnúť. Keď máte emočnú nadváhu, treba riešiť aj duševnú stránku. Ľudia, ktorí sú emocionálne rozladení, naberajú na seba ako ochranu emočné kilá, ktorých sa zbavujú veľmi ťažko. Je totiž  dosť bolestivé pozrieť sa na vlastné problémy, ktoré nám nadváhu spôsobili. Preto ľudia radšej riešia ostatných.

Dôležitým výsledkom pre Petru bolo, že si dokázala predstaviť samú seba ako nového zdravého človeka. Dokázala povedať, že sa miluje, čo je to najzásadnejšie pri nadváhe.

Buďte aj vy odvážny a poďte byť šťastný s vašim telom. Zarezervujte si svoj termín už dnes.

 

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa