EFT a strach

Maska je súčasťou veľkého množstva ľudí, pritom o tom ani nevedia. Alebo nechcú vedieť. Ja by som masku definovala ako strach, zábranu k tomu byť sám sebou. Život s maskou je jednoduchší. Dovoľuje vám byť odvážni a silní, ale iba navonok to tak vyzerá. Vnútri je to úplne inak. Maska človeku pomáha vyjadriť svoj názor, lebo preberá zodpovednosť
za vlastné činy, či sú to slová, ktoré vypustíme z úst, alebo sa k niekomu chováme nepekne.

Maska zatvára oči každému, kto sa rozhodne pozvať si ju do života. Sme na nej závislý. Uvediem vám príklad  na filme, ktorý sa volá „Maska“ , kde hlavnú rolu hrá Jim Carrey a maska, ktorá mu zmení život. Jim v tomto filme hrá nevyrovnaného mladého muža, ktorému sa nič nedarilo, nemal odvahu osloviť ženu, vôbec si neveril. Pochyboval o každom svojom kroku a slove, ktoré povedal. Jedného dňa našiel vo vode pohodenú Masku, ktorú keď si nasadil na tvár, zozelenel a jeho život sa mu úplne zmenil. Mal kuráž, jeho sebavedomé chovanie mu dopomohlo získať novú prácu, priateľku, majetok. Mal všetko čo chcel, ale iba keď mal na tvári Masku, tú zelenú “potvorku” ktorá ho maximálne pohltila. Nevedel sa jej zbaviť, až kým nezačal mať problémy so zdravím, maska ho totiž vycuciavala energeticky.

Náš život bez masky môže vyzerať zo začiatku ťažko. Keď sa rozhodnete žiť bez nej, je to veľmi odvážny krok,
je to pocit, akoby ste sa znovu narodili. Začínate od nuly. Máte možnosť žiť od začiatku. Váš život začne byť konečne živený vašou vnútornou silou a energiou. Mať svoju vlastnú výrobňu na energiu je výhrou pre váš život.

Predstavte si, že vďaka tejto energii sa usmievate, máte odvahu žiť podľa vašich predstáv. Maska je ako manipulátor. Dostane vás na lopatky, a vy padnete do jeho pavučín, z ktorých sa ťažko dostáva von.

Život s maskou sa rovná životu bez vás.
A ako môžte žiť svoj život bez vás? Bez vašej podstaty?
Vy ste to najdôležitejšie vo svojom živote, nič a nikto iný. 

Poďte odvážne do toho. Zarezervujte si termín, a začne sa zdravá éra vášho života.

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa