Terapie, ktorým sa venujem v mojej profesii sú zamerané najmä na prácu s energiou. Pod predstavou tejto neviditeľnej časti nášho fyzického tela, si môžete predstaviť pohár. Ten znázorňuje naše telo. A doň liata voda je energia. A tá tvorí 70% nášho organizmu. Preto je najdôležitejšou súčasťou zdravia a duševnej pohody.

Pohár ako telo, voda ako energia.

Čo si môžete predstaviť pod prácou energetickej terapeutky
Nie sú to žiadne “čáry máry”. A taktiež nerobím zázraky na počkanie. Energetická časť človeka sa nachádza tesne pod fyzickou. Viem, nie je ju vidieť voľným okom. Nazýva sa taktiež éterické alebo životné telo. Ak je oslabené, má málo duševnej výživy, nedokáže plnohodnotne dopĺňať energetické zásoby fyzickej schránke. A nastáva problém. Telo síce dáva človeku známky nespokojnosti najavo. Lenže hektická doba, v ktorej sa všetci nachádzame, nám postupne pozatvárala dvere k sebe samému. Väčšina ľudí nedokáže rozoznať náznaky výpadku energie v tele. Vtedy prichádzajú ku mne, alebo mne podobným terapeutom, liečiteľom. Mojou úlohou je človeku pomôcť. Pomoc nájsť seba vo veľkom svete.

“Najťažšie je prijať seba so svojou nedokonalosťou v umelej dokonalosti sveta.”  Veronika
 

Je to také jednoduché. Priznať si chyby, prijať ich a mať sa taký rád. Mne sa to podarilo až po pár rokoch každodennej práce na sebe. Môj príbeh cesty k sebe bol prepletený veľkými balvanmi, bolestnými zážitkami z minulých životov a stovkami odblokov. Ale stálo to za to. Som ľahšia, viac otvorená, komunikatívnejšia, a už nechodím so sklonenou hlavou na verejnosti.

Energetická terapia je opätovný návrat k svojej vlastnej sile, motoru, ktorý vám naštartuje všetky bunky, aby ste mohli žiť, nielen prežívať. Dodáva vám vitalitu, radosť, a poháňa vás vpred.

Obrázok so žiarovkou trefne vystihuje energetickú terapiu. Na okamžité rozjasnenie svetla používam na začiatok bachove kvetové esencie, alebo aromaterapiu. Podávam ich práve tým, ktorý sú stále v dennom maratóne, aby sa trošku spomalili. Či už “bachovky” alebo aromaterapia, dovoľujú klientom nadýchnuť sa v toľkých výdychoch. Občerstviť svoje telo novým vzduchom, a vtedy pochopia, prečo ich už mesiac vkuse bolí hlava, alebo trpia nespavosťou. Až potom sú niektorí schopný prísť ku mne na energetickú terapiu. Podľa potreby robím kraniosakrálnu terapiu, ktorá človeku zharmonizuje telo a čakry. Podľa potreby klienta sa energetická terapia opakuje, kým nenastane bod SLOBODY. To znamená, že je bez bolestí, spokojný sám so sebou.

Prípad 30-ročnej klientky
po pôrode.

Opakované bolesti po pôrode, nemohla si sadnúť, a keď si sadla, príšerné bolesti jej to znemožnili. Ako sme postupovali:

Prišla ku mne s tým, že jej je naozaj zle. Dokázala len kľačať. Také bolesti jej vykazovalo telo. Videla som na nej, že má energetickú dieru v intímnych oblastiach. Aj keď navonok mala všetko relatívne v poriadku. Po polhodine sa podarilo dieru zatvoriť, pani odišla. Po pár dňoch som sa jej pýtala telefonicky, ako sa cíti. Povedala, že dva dni po tom, ako bola u mňa cítila veľké pnutie a bolesti. Ale na tretí deň to prestalo a veľmi sa jej uľavilo.

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa