Kraniosakrálna terapia nielen na boľavý chrbát

Kraniosakrálna terapia je ako svetlo.

Prehreje vás, ukáže smer a váš úsmev sa stane nákazlivým.

Existuje mnoho poučiek, čo je kranio-sakrálna terapia. Moja znie takto „Kraniálka je práca s energiou, kraniálnym mokom, ktorý predstavuje naše vnútorné svetlo.“

Podľa múdrych kníh je kraniosakrálna terapia práca s lebkou (cranio)a krížovou kosťou (sacrum), ktorá sa vyvinula zo špecializovaných osteopatických techník. Jej zakladateľom je lekár Dr. William Garner Sutherland. A výsledkom jeho celoživotnej práce je tzv. kraniálny koncept.
“Kraniálka” je taktiež zmyselné prepojenie tela aj duše, pri ktorej má klient možnosť nahliadnuť do seba, pocítiť svoju podstatu, to kým naozaj je. Patrí medzi celosvetovo uznávanú terapiu, ktorá odhalí aj zabudnuté udalosti a zážitky.

Ako to celé funguje?
Predstavte si jednoducho vlak a koľajnice. Keď sú koľajnice pokazené, vlak nemá umožnené, aby sa pohol z miesta. Preste tak sa chová energia v našom tele. Vlak je energia, výživa a svetlo, a koľajnice predstavujú telo. A keď sa vyskytne porucha na trati, treba ju opraviť. A to je mojou úlohou. Opravím rozbité koľaje, aby vlak (energia) mohol zase jazdiť.

Pri kraniálke sa klient sústredí na zámer celého ošetrenia, ktorý si určí sám. Terapeut pracuje s energiou klienta, nie je ovplyvnený vlastným egom, necháva sa viesť kraniálnym tokom prítomného klienta. Pri práci používam môj dar, ktorý mi pomáha človeka viac spoznať, a klienta dostane trošku po povrch samého seba. To znamená, že dokáže byť chvíľu v kľude a vypne hlavu.

Účinky kraniosakrálnej terapie
Po každnom ošetrení nastáva v tele proces. Ľudia sa cítia uvoľnene, vnímajú svoje telo a blažene sa usmievajú. Energie neustále pracujú, všetko staré sa vyplavuje a nastoluje sa nový smer v živote klienta.
Mnoho ľudí sa pýta či sa bolesť alebo konkrétny problém ešte vrátia. Vždy odpoviem, že to nezáleží na mne. Celá terapia je spolupráca klienta s terapeutom. Ja opravím, ale klient keď zase nabehne naspäť do svojho nezdravého životného rytmu, stresu apod., je pravdepodobné, že sa mu problém vráti. Lebo každodenný pohyb, správna strava a pozitívny prístup sú dôležitou súčasťou šťastného a zdravého človeka.

 

„Veronika, odkedy som vás navštívil, spím zase ako bábätko. Spokojne. Neveril by som keby som nezažil kraniálku, ako ju vy voláte. Ďakujem vám.“

„Touto cestou sa chcem srdečne poďakovať žene, vďaka ktorej sa doma tešíme malej dcérke. Prišla som k Veronike po neúspešných medicínskych zákrokoch s tým, že nemôžeme otehotnieť. Keďže sme boli obaja s manželom zdravý po fyzickej stránke, hľadali sme pomoc zvnútra. Veronika mi spravila 2x kraniosakrálnu terapiu… a po roku a pol sa tešíme nášmu dievčatku. Ďakujem ti Veronika ešte raz, že si mi pomohla posunúť môj život na novú úroveň.“

Ak máte pocit zmeniť svoj život, napíšte alebo zavolajte.

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa