Kraniosakrálna terapia

Patrí medzi celosvetovo uznávanú terapiu, ktorá uľaví telu od bolestí a odhalí
zabudnuté udalosti a zážitky.

 

Existuje mnoho poučiek, čo je kranio-sakrálna terapia. Moja znie takto:
„Kraniálka je práca s energiou, kraniálnym mokom, ktorý predstavuje naše vnútorné svetlo.“

Podľa múdrych kníh je kraniosakrálna terapia práca s lebkou (cranio) a krížovou kosťou (sacrum), ktorá sa vyvinula zo špecializovaných osteopatických techník. Jej zakladateľom je lekár Dr. William Garner Sutherland. A výsledkom jeho celoživotnej práce je tzv. kraniálny koncept.

Kraniálka je taktiež užitočné prepojenie tela aj duše, pri ktorej máte možnosť ako klient nahliadnuť
do seba, pocítiť svoju podstatu,  kým naozaj ste.

Ako kraniosakrálna terapia funguje?

Predstavte si jednoducho vlak a koľajnice. Keď sú koľajnice pokazené, vlak nemá umožnené, aby sa pohol z miesta. Rovnako sa chová energia v našom tele. Vlak je energia, výživa a svetlo, a koľajnice predstavujú telo.

A keď sa vyskytne porucha na trati, treba ju opraviť. A to je mojou úlohou. Opravím rozbité koľaje, aby vlak (energia) mohol zase jazdiť.

Pri kraniálke sa sústredíte na zámer celého ošetrenia, ktorý si určíte sám. Ja -terapeutka pracujem s vašou energiou, a pritom sa nechávam viesť vašim kraniálnym tokom. Vašou úlohou je iba ležať. Po ošetrení duše kraniosakrálnou terapiou  ste viac v spojení sám so sebou. Mnohí si chodíte ku mne mentálne oddýchnuť. Za čo som vďačná. Vypnúť hlavu je najväčší darček pre telo a dušu, najmä po vyčerpávajúcom týždni. 

Účinky kraniosakrálnej terapie

Po každom ošetrení nastáva v tele proces. Ľudia sa cítia uvoľnene, vnímajú svoje telo a blažene sa usmievajú. Energie neustále pracujú, všetko staré sa vyplavuje a nastoľuje sa nový smer v živote klienta.

Mnoho ľudí sa pýta, či sa bolesť alebo konkrétny problém ešte vrátia. Vždy odpoviem, že to nezáleží na mne. Celá terapia je spolupráca klienta s terapeutom. Ja opravím, ale klient keď zase nabehne naspäť do svojho nezdravého životného rytmu, stresu apod., je pravdepodobné, že sa mu problém vráti. Lebo každodenný pohyb, správna strava a pozitívny prístup sú dôležitou súčasťou šťastného a zdravého človeka.

Kraniálka pomáha pri rôznych životných situáciách:

  • bolesti hlavy, migrény,
  • astma, zápaly dutín, bronchitída aj zápaly močov. mechúra
  • nedostatok energie, vyčerpanie
  • pooperačné následky
  • problémy s učením
  • následky chronických ochorení, zažívacie problémy
  • problémy so zubami, poranenia hlavy

Nespavosť

„Veronika, odkedy som vás navštívil, spím zase ako bábätko. Spokojne. Neveril by som keby som nezažil kraniálku, ako ju vy voláte. Ďakujem vám.“

Neplodnosť

„Touto cestou sa chcem srdečne poďakovať žene, vďaka ktorej sa doma tešíme malej dcérke. Prišla som k Veronika po neúspešných medicínskych zákrokoch s tým, že nemôžeme otehotnieť. Keďže sme boli obaja s manželom zdravý po fyzickej stránke, hľadali sme pomoc zvnútra. Veronika mi spravila 2x kraniosakrálnu terapiu… a po roku a pol sa tešíme nášmu dievčatku.  Ďakujem ti Veronika ešte raz, že si mi pomohla posunúť môj život na novú úroveň.“

Problémy s menštruáciou

“Neuveríte, včera, po roku a siedmych mesiacoch som dostala menštruáciu 🙂 ďakujem vám pekne, že pri kraniosakrálnej terapii ste mi odhalili veci, ktoré som si potrebovala uvedomiť, aby sa ľady pohli. “Katka, Bratislava

Kraniosakrálna terapia je ako svetlo. Nabije vás energiou,
ukáže smer a rozjasní váš život.


 

Teším sa na vás. Váš duchovný rast ku šťastiu a spokojnosti je pre mňa radosťou.
Ďakujem vám. Veronika