Menštruácia a jej význam v živote ženy

Keď som sa prvýkrát zoznámila s mojim cyklom, plakala som. Netúžila som po kŕčovitých bolestiach, potokoch krvi a otravných migrénach. Toto bol môj obraz menštruácie. Zneje to ako ženská tragická dráma.

Čo je to vlastne menštruácia? 

Pravidelný cyklus žien, ktorý umožňuje sa očistiť, detoxikovať organizmus, a obnoviť vnútorné sily. Je to čas, kedy sa každá z nás dokáže hlbšie dotknúť samej seba, a objaviť tajné chodníčky duše. Naše emočné pochody a rozhovory samé so sebou podporujú duchovný rozvoj a posúvajú nás vpred. Stávame sa silnejšími, bdelejšími a žijeme viac prítomnosťou.

Prečo sa väčšina žien krúti od bolestí počas nášho prirodzeného cyklu?

Ženy, ktoré sú si vedomé svojich kvalít, vnútornej sily, a vedia kým sú, nemávajú bolesti. Taktiež ženy, ktoré pravidelne cvičia jógu, pilates a iných druh fyzických činností, ktoré sa zameriavajú na panvové dno a panvu ako takú. V panve sa drží nespočítateľné množstvo emócií, ktoré v sebe dobrovoľne držíme, a keď príde deň opúšťania vajíčka z tela, nemá kadiaľ prejsť. Jeho cesta je zanesená kameňmi bolestí, krívd a poníženia.

“Pre mňa menštruácia predstavuje malý ženský raj, kedy sa dejú zázraky.”

Keď sa mi podarilo mnohé emócie odstrániť pravidelnou prácou na sebe, zrazu som ani nevedela, že mám menštruáciu. Bolesti ustúpili, sem tam bolesť hlavy, ale nič iné. A ten pocit harmónie, jednoty stojí za to. V ten deň cítim, že rastiem, mám posilnené zmysly, a vnímam ako moja vnútorná sila napĺňa každý nedovyživený orgán.

Tie z vás, ktoré by si chceli ženské dni užívať naozaj kráľovsky, poďte s tým niečo spraviť. Absolvujte energetickú terapiu, meditáciu, a konečne sa spojíte so svojou ženskosťou. Zistíte, aká nádherná ste. Nebojte sa zmeny. Objednajte sa a začnete dýchať nový vzduch.

 

 

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa