Prepísaný rozhovor

článok v Záhoráku o mojej práci

Pracuje s energiami a je spisovateľkou. Veronika Zíšková je 37 ročná Seničanka, ktorá vyštudovala Obchodnú akadémiu v Senici. Po úspešnom absolvovaní sa vybrala k našim susedom, do Hodonína, študovať Anglický jazyk a odtiaľ? To už nám prezradí v nasledujúcom rozhovore. 

Veronika, kedy a ako si sa dostala k práci s energiami?

Po ukončení štúdia angličtiny, som sa rozhodla stať sa masérkou. Následoval vlak nových poznatkov a informácií. Ako som sa stala oficiálne masérkou, pokračovala som so štúdiom v tejto sfére, počas ktorých som stretala rôznych ľudí s rôznym zameraním. Napríklad počas štúdia etikoterapie boli mojimi spolužiakmi aj takí, ktorí s energiami už pracovali a okrem tela sa starali aj o dušu.

Etikoterapia? To som nikdy nepočula, povedz mi o tom viac

Etikoterapia, sa  zaoberá  duchovnými príčinami chorôb, nám vlastne pomáha pochopiť, prečo máme konkrétny zdravotný problém. Zaoberá sa príčinami nie dôsledkami. Iba odstránením príčiny môže prísť uzdravenie. Zdravotný problém je totiž pre človeka  informácia, odraz jeho stavu duše, doterajšieho spôsobu života, myšlienok, želaní. Ak dostaneme nejakú chorobu, znamená to, že sme pripravený tú konkrétnu situáciu riešiť.  

Po Etikoterapii som navštevovala kurz Grafoterapie. Na Grafoterapii je zaujímavé to, že keď dáte človeku čistý papier a začne písať, zistíte, akým človekom je vo vnútri. Možno aj kvôli tomu mnohí ľudia píšu tlačeným.  A práve na tomto kurze som sa zoznámila s človekom, ktorý ma posunul ďalej na mojej ceste. Venoval sa alternatívnej metóde EFT – Emotional freedom technology. Aby som trošku priblížila tento pojem, je to technika emočnej slobody (EFT), ktorá čerpá z rôznych teórií alternatívnej medicíny vrátane akupunktúry , neurolingvistického programovania , energetickej medicíny a terapie myslenia. EFT je veľmi účinné v prípade emocionálneho stresu v akejkoľvek jeho forme – úzkosti, strach, pocit viny, fóbie, atď. Možno ste o tejto metóde ešte nepočuli, ale v zámorí a čoraz viac i v európskych krajinách je súčasťou práce mnohých psychológov, psychiatrov, liečiteľov, koučov, či poradcov. EFT je vo svojej podstate technikou odbúravajúcou stres. Ide o poklepávanie pomocou vlastných prstov na akupunktúrne body na našej tvári a tele pri súčasnom naladení sa na problém, ktorý nás trápi. Táto terapia ma veľmi zaujala a tak som sa dala na ročný výcvik EFT terapeut. Všetko je tak ako má byť, a preto ku mne prišiel ďalší lístok,  informácia o škole Shiatsu v Čechách, kde som tri roky študovala meridiány, čakry, a vnímanie ľudského tela ako celok. A práve tu som sa dostala prvýkrát do kontaktu s kraniosakrálnou terapiou, ktorej sa venujem profesionálne.

Kedy si cítila, že si už pripravená pomôcť ľudom?

Všetko to prišlo tak postupne.  Najskôr som si vybudovala pevný pilier v sebe, aby som bola naplno pripravená byť počúvajúci, pokorný terapeut, ktorý je pripravený pomôcť.

Čo je to vlastne Kraniosakrálna metóda?  

Existuje mnoho poučiek, čo je kranio-sakrálna terapia. Moja znie takto:„Kraniálka je práca s energiou, kraniálnym mokom, ktorý predstavuje naše vnútorné svetlo.“ Podľa múdrych kníh je kraniosakrálna terapia práca s lebkou (cranio) a krížovou kosťou (sacrum), ktorá sa vyvinula zo špecializovaných osteopatických techník. Jej zakladateľom je lekár Dr. William Garner Sutherland. A výsledkom jeho celoživotnej práce je tzv. kraniálny koncept.

V Kraniosakralnej metóde sa terapeut naladí sa na vlnu klienta. Predstavte si vlak a ten vlak je energia a koľajnice sú Vaša miecha a kraniálny mok. Ak je kraniálny mok zabrzdený, tak ja ako terapeut zasa tie koľajnice napravím, aby vlak mohol prúdiť a vtedy odchádzajú bolesti a problémy. Táto terapia je vhodná ako pre dospelých, deti, a dokonca zvieratá. Pomáha uzdravovať telo po operáciách, odstraňuje migrény a veľa ďalších. Dokáže sa ňou ukľudniť aj hyperaktívne dieťa, a vyhľadávajú ju aj mamičky s deťmi, ktoré majú diagnostikované DMO. Kraniosakrálna terapia uvoľní telo od bolestí a upokojí myseľ.. Ako keby odsúvala závesy nevedomia.

Jej účinky sú naozaj blahodárne.

Po každom ošetrení nastáva v tele proces. Ľudia sa cítia uvoľnene, vnímajú svoje telo a blažene sa usmievajú. Energie neustále pracujú, všetko staré sa vyplavuje a nastoľuje sa nový smer v živote klienta.

Mnoho ľudí sa pýta, či sa bolesť alebo konkrétny problém ešte vrátia. Vždy odpoviem, že to nezáleží na mne. Celá terapia je spolupráca klienta s terapeutom. Ja opravím, ale klient keď zase nabehne naspäť do svojho nezdravého životného rytmu, stresu apod., je pravdepodobné, že sa mu problém vráti. Lebo každodenný pohyb, správna strava a pozitívny prístup sú dôležitou súčasťou šťastného a zdravého človeka.

Kde všade Ťa môžeme vidieť, zažiť?

Najbližšie poriadam festival, už druhý ročník s názvom Festival  5 zmyslov. Festival sa bude konať 6.10.2018 v Senici v Kongresovom centre. A na čo všetko sa môžete tešiť? Napríklad na Jógu smiechu, rozpravu s dulou, zmyslové hry,kraniosakrálnu terapiu a veľa ďalšieho.

Taktiež Vás veľmi rada privítam v mojom salóne, ktorý sa nachádza na Hviezdoslavovej ulici, kde  robím aj zaujímavé kurzy ako Ochranný plášť alebo Tanec šťastia.

V neposlednom rade sa venujem aj deťom, ktoré potrebujú priestor, aby boli samé sebou a aby sa mohli prejaviť. Je veľa rodičov, ktorí svoje dieťa nevidia, aj keď stojí oproti nim. Tlmočím detskú reč,  a tým pomáham nájsť rodičom a deťom cestu k sebe.

Dozvedela som sa, že si napísala knihu, ktorá sa práve detskej tématike venuje

Áno. Volá sa Tvoje telo, môj domov.  Kniha rozpráva o prenatálnom a postnatálnom živote človeka, to znamená deväť mesiacov pred a po narodení. Je to prepojenie mamy s dieťaťom a učí nás spoznať sa a milovať v sebe to, čo je božské. Len tak môžeme byť silnými ženami a matkami. Ak duša mami súznie s dušou dieťaťa nastáva spokojnosť. Prenatálny vek alebo 9 mesiacov je rovnako dôležitých ako ktorékoľvek iné životné obdobie. Moju knihu si môžete kúpiť u mňa v salóne alebo v internetových kníhkupectvách ako Martinus a podobne. 

Povedz nám niečo o Tanci šťastia.

Tanec šťastia je oslobodzujúci tanec. Pohyb zladený siedmymi čakrami zharmonizuje a uzdraví boľaví chrbát a smutnú dušu. Ženy počas tanca kričia, plačú, či nahlas sa smejú, alebo len tak sedia na zemi. Čakrový tanec je o tom, že sa človek naladí sám na seba, stíši sa a v neposlednom rade  je to antistresový tanec. Po hodine tanca vznikne malá chvíľka ticha, kedy sa nikomu nechce hovoriť o svojich  pocitoch, pretože tancom sa dotknete svojho vnútra. Ľudia sedia a nasávajú vyprodukovanú energiu, ktorá im prechádza celým telom a napíja sa do každej bunky.

V decembri chystám Vnútorný tanec šťastia spojený s maľovaním Jantry (maľovanie zámeru na ďalší rok). Je vhodný aj pre deti. Pre dospelých poriadam túto špecialitku už tretí rok, pre detičky to bude prvý raz. Osobne sa teším opäť na odozvy, čo sa komu z jeho Jantry želaní splnilo.

Čo Ti práca s energiami dala a čo vzala?

Vzala mi môj starý životný štýl a nefunkčné vzťahy, čo teda vidím pozitívne. Zažila som ako každý, kto nasadne na vlak sebavedomia, veľa kľukatých ciest, s veselými odbočkami života. Som vďačná, že som sa rozhodla pre ľahšiu verziu života. Energie ako také mi rozsvietili aj tie veľakrát neželané bolestivé 13. komnaty. Ale aj to k tomu patrí.

Aké máš ešte sny a plány do budúcna?

O snoch by sa nemalo hovoriť. Prezradím len toľko, že sa chcem viac venovať deťom a ich sebavedomiu.

Krst mojej knihy v TV Sen, rozhovor so mnou.

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa