Keď sa povie o niekom, že je sebavedomý. Čo Vás ako prvé napadne? Namyslený človek s nosom dohora. To bol kedysi môj názor.

Zistila som, že sebavedomie nie je o namyslenosti, ale o vedomí samého seba. O tom, aký poklad v sebe nosíme, a sme si vedomí všetkých svojich schopností, ctíme si svoj život, rodinu a seba.

Sebavedomý človek je jednoducho povedané šťastný človek, ktorý je spokojný sám so sebou na 100%. Pozná svoje kladné, ale aj záporné stránky, a aj tak sa má rád. Už nie je obeťou. Je slobodný. Je kráľom vo svojom vnútornom kráľovstve, čo má svoje výhody aj nevýhody. Zažila som si na vlastnej koži, aké je to byť kráľovnou. Pocit plný ľahkosti a slobodnej zodpovednosti. Táto možnosť čaká aj na vás.

Kto je obeťou?

Byť obeťou znamená byť závislým na druhých. Predstavte si zvieratko a majiteľa. Zviera je hladné, a jediné čo mu zostáva, počkať kým mu pán dá najesť. A tak je to aj v živote.


Kým nenájdete potravu v sebe, aby ste žili, budete vždy potrebovať niekoho, aby Vám energiu a silu dal. A to je závislosť. Ľudia, ktorý sú obeťou, nedokážu byť sami so sebou, stále musia mať niekoho pri sebe, aby sa doslova napojili energiou druhých.

 

Keď si predstavíte Američanov, aké sebavedomie je z nich cítiť a akí sú sebaistí. A prečo myslíte? Majú to vypestované od mladosti, boli odmeňovaní, oceňovaní, a to im vytvorilo pancier sebavedomého človeka, preto nemajú potrebu žiť v strachu, v obavách. Veria si a idú
za svojim.

Už si vete predstaviť byť sebavedomý? Ešte nie? Uvediem vám príklad na filme, že keď si jednoducho veríte, nič a nikto vás nezastaví.
Vo filme Pravá blondínka, Reese Witherspoon stvárnila sebavedomú mladú ženu, ktorá sa nenechala vysmiať a zastaviť. Mala cieľ, a išla za ním. Verila svojej vnútornej sile, chválila sa, stála si za svojim. A nebola namyslená, síce si to veľa ľudí o nej hovorilo. Bola sama sebou, svojská, charizmatická a sebaúcta z nej bola cítiť na diaľku. Dôležité na tom je, že neriešila, čo si o nej druhí mysleli. Ona vie kto je a to stačí.

Sebavedomie je sloboda. A sloboda je šťastie.

Koučing životnej rovnováhy som vytvorila pre vás.
Tých, ktorý sa rozhodli ŽIŤ V ROVNOVÁHE so sebou a životom.

TU je váš prvý krok. Nebudete sami. Budem vám oporou.

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa