Patrí medzi celosvetovo uznávanú terapiu, ktorá uľaví telu od bolestí a odhalí
zabudnuté udalosti a zážitky.

 

Existuje mnoho poučiek, čo je kranio-sakrálna terapia. Moja znie takto:
„Kraniálka je práca s energiou, kraniálnym mokom, ktorý predstavuje naše vnútorné svetlo.“

Podľa múdrych kníh je kraniosakrálna terapia práca s lebkou (cranio) a krížovou kosťou (sacrum), ktorá sa vyvinula zo špecializovaných osteopatických techník. Jej zakladateľom je lekár Dr. William Garner Sutherland. A výsledkom jeho celoživotnej práce je tzv. kraniálny koncept.

Kraniálka je taktiež užitočné prepojenie tela aj duše, pri ktorej máte možnosť ako klient nahliadnuť
do seba, pocítiť svoju podstatu,  kým naozaj ste.

Ako kraniosakrálna terapia funguje?

Predstavte si jednoducho vlak a koľajnice. Keď sú koľajnice pokazené, vlak nemá umožnené, aby sa pohol z miesta. Rovnako sa chová energia v našom tele. Vlak je energia, výživa a svetlo, a koľajnice predstavujú telo.

A keď sa vyskytne porucha na trati, treba ju opraviť. A to je mojou úlohou. Opravím rozbité koľaje, aby vlak (energia) mohol zase jazdiť.

Pri “kraniálke” sa sústredíme spoločne na zámer aktuálneho ošetrenia, ktorý si určíte sám. Ja -terapeutka pracujem s vašou energiou, a pritom sa nechávam viesť vašim kraniálnym tokom a plynúcou energiou. Pri práci sa často stáva, že sa vám začnú vynárať známe potláčané pocity. Tie vychádzajú z nie veľmi príjemných častí vašich životov. Niekedy je potrebné dotknúť sa aj hlbokej minulosti, a dakedy až minulých životov, aby sa daný problém uvoľnil a vyčistil. Nikdy sa nedá povedať, koľko sedení vám presne na to pomôže. Vždy sa nechávam viesť zhora, a nedávam plané nádeje a neplním očakávania. 

Ako sa cítia klienti po našom sedení?
Po ošetrení kraniosakrálnou terapiou ste viac v spojení sám so sebou. Mnohí si chodíte ku mne mentálne oddýchnuť. Za čo som vďačná. Vypnúť hlavu je najväčší darček pre telo a dušu, najmä po vyčerpávajúcom týždni. No uvediem aj prípady, keď mi klienti písali, že sa necítia práve najlepšie, ba aj horšie, ako keď prišli. Opakujem to vždy, že je to proces a je to normálne. Veď keď sa život mení k lepšiemu, musíte to pocítiť aj na fyzickom tele. Či bolesťou hlavy, vrelým močením, alebo sa vyplavia staré strachy. Keď som si ja začínala robiť odbloky (práca na sebe), moje pocity boli desivé. Nielen návraty do minulosti sprevádzané bolesťami, ale aj prejavy zúrivosti, nechute do života. Po pár hodinách sa to celé ukľudnilo, ako keby ste si dali liek na upokojenie. 

Účinky kraniosakrálnej terapie

Po každom ošetrení nastáva v tele proces. Či už klienti veria alebo neveria práce s energiou. Ľudia sa cítia bezstarostne, začínajú mať opäť radi svoje telo a blažene sa usmievajú. Energie neustále pracujú, všetko staré sa vyplavuje a nastoľuje sa nový smer v živote klienta. 

Mnoho ľudí sa pýta, či sa bolesť alebo konkrétny problém ešte vrátia. Vždy odpoviem, že to nezáleží na mne. Celá terapia je spolupráca klienta s terapeutom. Ja opravím, ale klient keď zase nabehne naspäť do svojho nezdravého životného rytmu, stresu apod., je pravdepodobné, že sa mu problém vráti. Lebo každodenný pohyb, správna strava a pozitívny prístup sú dôležitou súčasťou šťastného a zdravého človeka.

Kraniálka pomáha pri rôznych životných situáciách:

  • bolesti hlavy, migrény,
  • astma, zápaly dutín, bronchitída aj zápaly močov. mechúra
  • nedostatok energie, vyčerpanie
  • pooperačné následky
  • problémy s učením
  • následky chronických ochorení, zažívacie problémy
  • problémy so zubami, poranenia hlavy
  • platničky, bolesti chrbtice, a i.

Nespavosť

„Veronika, odkedy som vás navštívil, spím zase ako bábätko. Spokojne. Neveril by som keby som nezažil kraniálku, ako ju vy voláte. Ďakujem vám.“

Neplodnosť

„Touto cestou sa chcem srdečne poďakovať žene, vďaka ktorej sa doma tešíme malej dcérke. Prišla som k Veronika po neúspešných medicínskych zákrokoch s tým, že nemôžeme otehotnieť. Keďže sme boli obaja s manželom zdravý po fyzickej stránke, hľadali sme pomoc zvnútra. Veronika mi spravila 2x kraniosakrálnu terapiu… a po roku a pol sa tešíme nášmu dievčatku.  Ďakujem ti Veronika ešte raz, že si mi pomohla posunúť môj život na novú úroveň.“

Problémy s menštruáciou

“Neuveríte, včera, po roku a siedmych mesiacoch som dostala menštruáciu 🙂 ďakujem vám pekne, že pri kraniosakrálnej terapii ste mi odhalili veci, ktoré som si potrebovala uvedomiť, aby sa ľady pohli. “Katka, Bratislava

Kraniosakrálna terapia je ako svetlo. Nabije vás energiou,
ukáže smer a rozjasní váš život.

 

Často kladenou otázkou v mojej profesii je, či stačí len jedna terapia, tu je moja odpoveď:

Niekedy stačí ozaj jedno sedenie, a problém sa už neobjaví. Vysvetlím vám to na cibuli. Ako vidíte na obrázku vľavo, cibuľa je ešte v zemi hlboko zakorenená, presne ako náš dlhodobý neriešený problém. V momente vášho odhodlania postaviť sa čelom ku krivde, zrade, bolesti, vytiahnete cibuľu zo zeme. Lenže iba to nestačí. Od toho momentu nastáva už spomínaný proces. Aj cibuľa vzíde z malej zasiatej cibuľky. Takže je potrebné sa dostať k nej až do tmavých častí zeme (sebaA niekedy stačí ozaj jedno sedenie, a problém sa už neobjaví. Vysvetlím vám to na cibuli. ). A postupne cibuľu časť po časti olupovať. Začnete vnímať vašu osobnú zmenu. Budete sa nielen inak cítiť, začnete iným spôsobom stavať voči problémom. Možno prestanete utekať, vypočujete si pravdu, prijmete ju, odpustíte a je to. Zneje to priam ako v rozprávke. No z vlastných skúseností viem, že to funguje. Len sa treba oprostiť od strachu a pustiť sa do toho.

Teším sa na vás. Váš duchovný rast ku šťastiu a spokojnosti je pre mňa radosťou.
Ďakujem vám. Veronika

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa

Tvoj darček

Stiahni si zadarmo e-book Výchovné metódy podľa temperamentu dieťaťa