Na krídlach lásky

Veronika Klenová Zíšková

na krídlach lásky bez masky

„Kraniálka je práca s energiou, kraniálnym mokom, ktorý predstavuje naše vnútorné svetlo.“

Podľa múdrych kníh je kraniosakrálna terapia

 • práca s lebkou (cranio) a krížovou kosťou (sacrum), ktorá sa vyvinula zo špecializovaných osteopatických techník. Jej zakladateľom je lekár Dr. William Garner Sutherland. A výsledkom jeho celoživotnej práce je tzv. kraniálny koncept.
 • užitočné prepojenie tela aj duše, pri ktorej máte možnosť ako klient nahliadnuť
  do seba, pocítiť svoju podstatu,  kým naozaj ste.

ako kraniosakrálna terapia funguje?

Predstavte si jednoducho vlak a koľajnice. Keď sú koľajnice pokazené, vlak nemá umožnené, aby sa pohol z miesta. Rovnako sa chová energia v našom tele. Vlak je energia, výživa a svetlo, a koľajnice predstavujú telo. A keď sa vyskytne porucha na trati, treba ju opraviť. A to je mojou úlohou. Opravím rozbité koľaje, aby vlak (energia) mohol zase jazdiť. Pri “kraniálke” sa sústredíme spoločne na zámer aktuálneho ošetrenia, ktorý si určíte sám. Ja -terapeutka pracujem s vašou energiou, a pritom sa nechávam viesť vašim kraniálnym tokom a plynúcou energiou. Pri práci sa často stáva, že sa vám začnú vynárať známe potláčané pocity. Tie vychádzajú z nie veľmi príjemných častí vašich životov. Niekedy je potrebné dotknúť sa aj hlbokej minulosti, a dakedy až minulých životov, aby sa daný problém uvoľnil a vyčistil.

Nespavosť „Veronika, odkedy som vás navštívil, spím zase ako bábätko. Spokojne. Neveril by som keby som nezažil kraniálku, ako ju vy voláte. Ďakujem vám.“
Andrej
podnikateľ

ako sa cítite "VY" klienti po ošetrení?

Vždy ako prvé si všímam rozjasnenie očí, ste viac v spojení sám so sebou. Mnohí si chodíte ku mne mentálne oddýchnuť. Vypnúť hlavu je najväčší darček pre telo a dušu, najmä po vyčerpávajúcom týždni. No uvediem aj prípady, keď mi klienti písali, že sa necítia práve najlepšie, ba aj horšie, ako keď prišli. Opakujem to vždy, že je to proces a je to normálne. Veď keď sa život mení k lepšiemu, musíte to pocítiť aj na fyzickom tele. Či bolesťou hlavy, vrelým močením, alebo sa vyplavia staré strachy. Keď som si ja začínala robiť energetické ošetrenia (práca na sebe), moje pocity boli desivé. Nielen návraty do minulosti sprevádzané bolesťami, ale aj prejavy zúrivosti, nechuťou do života. Po pár hodinách sa to celé ukľudnilo, ako keby ste si dali liek na upokojenie.

Neplodnosť „Touto cestou sa chcem srdečne poďakovať žene, vďaka ktorej sa doma tešíme malej dcérke. Prišla som k Veronika po neúspešných medicínskych zákrokoch s tým, že nemôžeme otehotnieť. Keďže sme boli obaja s manželom zdravý po fyzickej stránke, hľadali sme pomoc zvnútra. Veronika mi spravila 2x kraniosakrálnu terapiu… a po roku a pol sa tešíme nášmu dievčatku. Ďakujem ti Veronika ešte raz, že si mi pomohla posunúť môj život na novú úroveň.“
Lea
Praha

Účinky kraniosakrálnej terapie

Po každom ošetrení nastáva v tele proces. Či už klienti veria alebo neveria práce s energiou. Ľudia sa cítia bezstarostne, začínajú mať opäť radi svoje telo a blažene sa usmievajú. Energie neustále pracujú, všetko staré sa vyplavuje a nastoľuje sa nový smer v živote klienta. 

Mnoho ľudí sa pýta, či sa bolesť alebo konkrétny problém ešte vrátia. Vždy odpoviem, že to nezáleží na mne. Celá terapia je spolupráca klienta s terapeutom. Ja opravím, ale klient keď zase nabehne naspäť do svojho nezdravého životného rytmu, stresu apod., je pravdepodobné, že sa mu problém vráti. Lebo každodenný pohyb, správna strava a pozitívny prístup sú dôležitou súčasťou šťastného a zdravého človeka.

Kraniálka pomáha pri rôznych životných situáciách:

 • bolesti hlavy, migrény,
 • astma, zápaly dutín, bronchitída aj zápaly močov. mechúra
 • nedostatok energie, vyčerpanie
 • pooperačné následky
 • problémy s učením
 • následky chronických ochorení, zažívacie problémy
 • problémy so zubami, poranenia hlavy
 • platničky, bolesti chrbtice, a i.