Čo skrýva energia vášho mena?

Posted by: | Posted on: 6 júla, 2021

Kým som sa vydala, mala som dilemu ako sa budem volať. Ponechám si jedno priezvisko alebo len manžela? A čo sa stane, ak budem mať dve priezviská?

Tieto otázky som si pokladala dlhú chvíľu. Ale už od detstva som bola na 80% presvedčená, že budem nositeľkou dvoch priezvisk. A deň D prišiel. Začala som pociťovať neznámu obavu. Vedela som, že aj mená majú svoju energiu pochopiteľne. Tak som si vytiahla staré materiály zo školy. A spravila som si podrobný energetický rozbor svojho mena a oboch priezvisk. Ten mi iba potvrdil všetko to, čo som doteraz riešila, cítila a vnímala. Spracovala som si celú škálu vyplavených emócií a pod. Veľmi mi to pomohlo pochopiť svoje pochyby o mojej osobe. Po vyčistení tohto nákladu, som s radosťou prijala obe priezviská
za svoje.

Vysvetlím vám bližšie, prečo som sa tak dlho rozhodovala. Každé priezvisko má totiž svoju karmu. To znamená, že sa doň generáciami zapísali rôzne pozitívne, ale negatívne údaje. Preto sa v rodinách točia rovnaké emócie, ženy si hľadajú rovnakú značku mužov. Alebo sa nazvú prekliatymi.

Keď som čistila našu rodovú líniu, nebola to prechádzka po červenom koberci. Musela som zapracovať na tom, aby sa všetkým členom našej rodiny ľahšie dýchalo. To znamená, že sa začali pomaly rozpúšťať generačne nakopené strachy, pochyby o sebe, ale aj útrapy života. Rada sa rozprávam s mojou babkou. Tá mi vždy potvrdí, že moja každodenná práca na našom rode stojí za to. Čo všetko si zažila len ona a jej rodičia.

A keďže mám jeden uzlík priezviska za slobodna vyčistený, mám priestor na druhý. Priezviska za vydata. Ale to už je môj príbeh.

Aký je ten váš príbeh ? Ako veľmi ho ovplyvňuje práve vaše meno a priezvisko?
Požiadajte o rozbor mena aj VY. Len za 35 Eur.

Veronika Klenová Zíšková


Ako sa jednoducho nabiť energiou?

Posted by: | Posted on: 18 februára, 2021

Štrikovaný sveter, háčkovaný náramok alebo ručne vyšitý ornament. Byť originálny. Potom túžia mnohí. Avšak tá námaha v podobe ručných prác už vymizla z denných rutín žien.

A práve pri vytváraní a spletaní sa nabíjajú baterky v ľudskom tele.
A nielen to. Táto jednoduchá činnosť nás dostane do jednoty so sebou samým.

A prečo to tak je?

Ručné práce dokážu človeka sprítomniť, nemyslieť. Ani na minulosť, ani na budúcnosť. Čím viac sa im venujeme, tým sa nám jednoduchšie podarí BYŤ.

Čo to pre nás znamená BYŤ?

Sústredenosť na jednu činnosť nám doplní vyčerpanú energiu života.

Skúste to, a nielen v myšlienkach. A budete príjemne prekvapené, čo všetko dokážete.


Aké sú výhody?

– začnete si viac veriť
– upevníte a zjemníte hmat
– vaše endorfíny sa zdvojnásobia


Tri možnosti ako sa zbaviť hnevu, strachu a iných negatívnych emócií.

Posted by: | Posted on: 8 februára, 2021

Čo budete potrebovať?

  • balónik, igelitový alebo desiatový sáčik ak nemáte k dispozícii balónik
  • plastelínu
  • malý, stredne veľký vankúš

Ďakujem za vaše komentáre.


Bachovky a vnútorné vyhorenie

Posted by: | Posted on: 2 februára, 2021

Dokonalosť mi vyhnala slnko z duše

Každý aspoň raz v živote ochutná esenciu vnútorného vyhorenia. Pocit prázdnoty, beznádeje a vyprahnutosti. Jeho chuť je čím viac priesvitná. Až sa nedá identifikovať. Vyhorenie organizmu nám nedovoľuje žiť v zabehnutom rytme a vôľa stráca palivo. Motor sa časom zadrhne a my sa zastavíme. Stojíme, šoférujeme a pracujeme ako kamenné sochy.

Keď vyhorenie “burn out” navštívil nečakane mňa, pamätám si akoby ma niekto na diaľku paralizoval. Nemala som silu spraviť obyčajný krok, pasivita ovládla môj rytmus dňa. Prejavovala sa mi nechuť do jedla, vypila som trošku vody a to bolo všetko. Túžba po náprave vo mne figurovala na 20%, no bezvládnosť ma nepustila zo zovretia.
Držala ma pevne, môj nádych bol deň po dni plytkejší. Akoby mu niečo bránilo sa opäť prebrať. Ako keď voda hasí oheň.

Oheň a voda

A ja som upadala nielen na fyzickej hmotnosti, ale aj na duchu. Kúsok vôle života ma dopravilo do môjho salónu. Pod liečivou pyramídou som sa zharmonizovala, nabila potrebné baterky. Ale vedela som, že to je len začiatok nápravy mojich súčiastok. Siahla som po bachovkách. Namiešala som si skvelý mix, ktorý ma nakopol. Tento energetický “nakopávač” mi po pár hodinách rozjasnil celý organizmus. Mala som opäť chuť, najmä silu jesť, a ukázal sa aj úsmev na mojej tvári. Znova som žiarila. Moje slnko vyšlo spoza čiernych mrakov ničoty.

Čo bolo spúšťačom vnútorného vyhorenia?

  • ponáhľanie sa
  • stres a vypäté situácie
  • nezorganizovaný deň (tu som strácala mnoho energie, robila som veľa vecí naraz)

Rozhodla som sa, že takto sa už cítiť nechcem. Radšej byť nedokonalá a plná žiare, než aby ma dokonalosť udupala do zeme ako kladivo kliniec po hlavičke.


Duševná výživa dobíja baterky.

Posted by: | Posted on: 28 januára, 2021

Tri ženy predstavujúce naše TRI telá. Duša, duch a vyššie ja.
Keď sú dostatočne nasýtené, naše fyzické telo je zdravé. Duša poskytuje domov všetkým našim emóciám.
A preto je dôležitá jej výživa.

Duševná výživa je stravou duše. Ako príkladne sa o jej kvalitu a kvantitu staráme, pociťujeme každým dňom. Ak zabudneme dodať „jedlo“ našej duši, sme slabý, unavený, dakedy agresívny a chorľavieme. Sme zvyknutý dennodenne výdatne posilňovať fyzické telo. Našu telesnú schránku, ktorá je domovom práve pre dušu. Začíname raňajkami, pokračujeme obedom, a končíme večerou. Klasika. Lenže to je iba povrch. Ako ostrov na mori. Ostrov predstavuje fyzické telo. More spomínanú dušu. Sú v jednote. Nedokážu byť jeden bez druhého.

Voda dodáva ostrovu život, pohyb, a vláčnosť. Bez nej by bol ostrov mŕtvy. Rovnako ako naše telo.
Duša je telesná výplň. Bez nej nie sme. Nevyvíjame sa. Nesvietime.

Ako si dokážeme sami navrátiť svetlo a silu? Ako vykŕmime dušu?

Robme to, čo deti. Tešme sa z maličkostí, žime v prítomnosti, a robme to, čo nás baví. Ak máme chuť, zaspievajme si ako kedysi roľníci na poliach, namaľujme obraz, alebo si dovoľme vypnúť hlavu. Dať dovolenku svojim hlboko zakoreneným myšlienkam. Tak jednoduché to je. Deti neplytvajú energiou na zbytočnosti. Napríklad rozmýšľaním a analyzovaním rodinných problémov. Ak nám telo naznačuje bolesťami a chorobami, že sa potrebuje zhlboka napiť, poďme zistiť, kvôli čomu strácame toľko energie. Zoberme si papier, a pero. A na chvíľu sa zastavme.
Kde sa nachádzame?  Tu alebo sme už o mesiac popredu? Dnes pozorujme tok energie. Všetko, čo robíme, je nabité energiou. Našou vzácnou životnou tekutinou. Rozhodnime sa správne, kam ju vložíme.

    


Koľko vážia nevypovedané slová?

Posted by: | Posted on: 28 januára, 2021

Kašľanie, odŕhanie. Títo dvaja známy neznámy sa mi pred asi
5 rokmi nasťahovali do života.
Som lektorkou energetického vzdelávanie a taktiež precvičujem Jógalates. Počas rozprávania som nepríjemným zvukom vyrušovala mojich klientov.

Najskôr som to považovala za prechodnú záležitosť. Ale jedného dňa som pocítila rozdiel. Zhoršenie. Bolesť pri prehĺtaní, pocit cudzieho predmetu v krku. Zľakla som sa. A začala som sa pozorovať. Zistila som, že pri záklonoch krku a následnom prehltnutí mi “slzička” v krku narastá. A zavadzia. Bála som sa. Čo keď je to nejaký nádor. Aj keď nie som tip šup sa lekárovi. Ale toto ma vydesilo. Šla som. Doktorka mi povedala, že sú to len hlieny. Bodka. Lenže bolesť stále pretrvávala.

Z psychosomatiky som vedela, že je to môj problém prejaviť sa, povedať svoj názor naplno. A preto som na tom začala pracovať. Povedala som si, že s tým žiť nebudem. Mojimi prvými krokmi boli podrobnejšie zistenia cez rôzne metódy, ktoré ovládam. Výsledok bol: “uväznenie nevypovedaných slov a neúprimnosť sama k sebe. A celá blokáda siahala do minulého života. A nie jedného. Bola som, už neviem presne v ktorom storočí, odsúdená na smrť za to, že som povedala nahlas svoj názor. Tento pocit sa mi preniesol do krku súčasnej inkarnácie. Po viacerých energetických odblokoch, som vnímala, že sa mi začalo ľahšie prehĺtať, ale stále som tam slzičku mala.

Z praxe viem, že je potrebné vyčkať, netlačiť na svoje telá (o telách a ako sú poprepájané si môžete pozrieť moje video). Po mesiaci a pól sa ukľudnili energetické vlny v mojom vnútri. V ten deň som mohla konečne vykonať poslednú terapiu. A to vytiahnutie slzičky z krku, pochopiteľne na energetickej rovine. Tento útvar zložený z čiastočiek energie, bol pripravený vísť. Prebiehalo to akoby som vyťahovala zo zeme repu. Nebola ako ju poznáme. Jej telo tvoril motús, ktorý som postupne odmotávala, až som ho vytiahla z krku celý. Následne som prehltla a nič.

Bola som šťastná. Päťročná ťarcha sa energeticky nachádzala v mojej dlani. Bola ťažká ako menší kameň. Ten som pomocou Boha, archanjelov a anjelov premenila na svetlo a lásku.
Môj krk, moja 5. čakra, bola opäť voľná. Slobodná.

A čo sa zmenilo v mojom živote?

  • moje slová začali byť ľahšie, srdečnejšie
  • nebojím sa byť k sebe úprimná, taktiež k druhým
  • nie som už taká výbušná a dokážem povedať názor bez zbytočných negatívnych emócií

Nikdy neuverte druhému, že sa niečo nedá, kým to neskúsite.