Na krídlach lásky

Veronika Klenová Zíšková

na krídlach lásky bez masky

Štyri základné telá človeka

Nepomýlila som sa milý čitateľ. Nemáme len jedno telo. Je ich väčší počet. Sú nimi: fyzické telo, životné(éterické) telo, astrálne telo a telo vyššieho Ja.

ako matrioška súvisí s našimi telami?

Jedno bez druhého nedokážu fungovať, navzájom sa podporujú a vyživujú. V súčasnom svete bohatých informácií ste zaregistrovali, že sa častejšie píše o tom, že v našom tele niečo alebo niekto býva. Je to pravda. Priblížim vám to na príklade.

Všetci poznáte matriošku. Drevenú hračku skladajúcu sa z viacerých častí. Vy si predstavte, že má štyri časti. Stoja pred vami, štyri rovnako namaľované bacuľaté bábiky. Sú zoradené od najväčšej po najmenšiu. Keď sa pokúsite ich zložiť, tak najmenšiu (vyššie Ja) vložíte do astrálnej časti (duch), tá ďalej putuje do životného tela (duša).

Na záver sa spoločne zložia v bezpečí zemského domova. A to predstavuje fyzické telo. Keď sú všetky „doma“, človek pociťuje harmóniu, spokojnosť. Žije v jednote. Vtedy má zdravé telo, nič ho psychicky netrápi.

Udržať si zenový stav bytia je dakedy náročné v tejto hektickej dobe, kde je čas rýchlejší ako človek. Aspoň tak to majú mnohí nastavené. A podľa toho vyzerá ich život. Polovica vecí rozrobená, na pokojnú rodinnú konverzáciu nie je priestor,o pravidelnej strave ani nevravím. Namiesto cvičenia večerný pohárik vína. A hľa, problém je na svete. 

Žiť v rytme svojej energie, aby bolo každé telo šťastné, predstavuje neustálu prácu na sebe. Venovať si pár chvíľ z dňa, zastaviť sa a dovoliť si nadýchnuť sa v životnom zhone. Bez poriadneho nádychu ani nespozorujete, že sa vaše telá navzájom pohádali. Keď sa stane, že sa jedno telo nebaví s druhým, nastáva disharmónia. Cítite sa oslabený, náchylný na choroby, unavený, začnete myslieť negatívne a upadáte do smútku. Prepadáte závislostiam, siahate po čokoláde, alkohole.

Popis všetkých štyroch tiel

Fyzické telo

jediné telo, ktoré dokážeme reálne chytiť a vidieť vonkajším zrakom. Jedná sa o schránku, ktorá symbolizuje náš domov tu na Zemi. Fyzické telo vnímame zmyslami. Preto dieťa potrebuje svet ochutnávať ústami, neskôr hmatom, ušami a nosom. Tým spoznáva svet. Rozpoznáva zvuky, vône. Vytvoriť dieťaťu pevnú základňu je dôležitým piliérom v živote sebavedomého človeka. Čím menej zručností, tým si človek menej verí, zmysly chátrajú a fyzické telo chorľavie.

Životné/éterické telo(duša)

sa nachádza 5cm nad fyzickým telom. Je kostrou pre fyzické telo. Dáva mu živiny.

Duševná výživa je stravou duše. Ako príkladne sa o jej kvalitu a kvantitu staráte, pociťujete každým dňom. Ak zabudnete dodať „jedlo“ vašej duši, ste slabý, unavený, dakedy agresívny. Ste zvyknutý dennodenne výdatne posilňovať fyzické telo. Vašu telesnú schránku, ktorá je domovom práve pre dušu. Začínate raňajkami, pokračujete obedom, a končíte večerou. Klasika. Lenže to je iba povrch.

Ako ostrov na mori. Ostrov predstavuje fyzické telo. More spomínanú dušu. Sú v jednote. Nedokážu byť jeden bez druhého. Voda dodáva ostrovu život, pohyb a vláčnosť. Bez nej by bol ostrov mŕtvy. Rovnako ako vaše telo. Duša je telesná výplň. Bez nej nie ste. Nevyvíjate sa. Ovplyvňuje dýchanie, rast človeka, pohyb, prúdenie, rozmnožovanie, vylučovanie a i. Éter je voľným okom neviditeľný. Pre vašu predstavu je to sieťka, ktorá drží naše telo pokope.

Keď sa dieťa narodí, má sedem rokov na to, aby si životnú energiu vytvorilo a uložilo do zásoby. V tom čase žije z energie svojej matky. Preto mamičky bývajú veľmi vyčerpané. Sú výživou nielen pre seba, ale aj pre ich potomka. Nebojte, trvá to len do 7 roku života dieťaťa. Potom naštartuje svoje vlastné vozidlo poháňané éterickou silou.

ako sa energeticky dobiť?

  •  Žite v prítomnosti. Neustálym rozmýšľaním nad včerajškom a neuskutočneným zajtrajškom strácate cenné životné tekutiny. Skúste si z každej činnosti zobrať výživu pre dušu. Napríklad keď vysávate, vnímajte, že podlaha sú vaše unavené ľadviny. Vysávačom dôkladne vyzbierate všetky smietky, a tým sa vám spriechodnia zapchaté energetické kanáliky.
  • Robte veci, čo vás bavia. Aj na päť minút si zaspievajte, zatancujte, zahrajte sa chvíľu na dieťa. Ja mám doma pre takéto chvíle nachystaný bublifuk. Vyjdem na balkón a púšťam si bublinky. Viete, akú radosť spravíte sebe a ostatným?

     

  • Vyhýbajte sa elektrickému smogu. Hlavne pred spaním. Vypínajte na noc wifi pripojenie.

príklady narušeného éterického tela

 

Prišiel ku mne mladý muž s rozrezaným prstom na ruke. Nedokázal s ním hýbať. Fyzicky by sa mu to bez pomoci dlho hojilo. Keď som pozrela vnútorným zrakom na jeho éterické telo pod fyzickou ranou, bolo narušené. To som následne zašila (nie fyzicky, ale energeticky) a mladý muž odišiel. Za týždeň som ho stretla a ukazoval mi už len jemnú jazvičku na palci.

Mladá mamička sa mi zverila do rúk tesne po pôrode. Príšerne ju bolela panva. Pavučiny éterického tela boli poškodené až jej vznikla hlboká diera. Preto tie neznesiteľné bolesti. Energetickú ranu som jej zacelila, do 48 hodín bolesti odišli.

duchovné telo

Súvisí s ľudskými pocitmi. Prichádza tesne po pôrode s prvým nádychom dieťaťa. Nie je hneď spojené so spomínanými dvomi telami. Treba mu dať čas. Napríklad počas horúčky sa astrálne telo snaží spájať s éterom a fyzičnom. Tú sa neodporúča hneď znižovať, ale počkať. Každý to má nastavené inak. Duchovné telo bližšie súvisí nielen s emóciami, ale aj s vôľou, pochopením ideálov, rozmýšľaním. Je naším svetlom, hviezdou. Do 14 rokov života dieťa čiastočne využíva astrálne sily svojho otca. Je to čas osamostatnenia sa, dozrieva detské astrálne telo. Je to neobľúbený čas puberty a hľadanie vlastnej pravdy. Vtedy je dôležité pre rodičov, aby deťom dovolili byť samými sebou. A podporovať ich len mentorovaním. Keď nemáme dostatočne pevného ducha, trpíme často nízkym sebavedomím. Bojíme sa prejaviť, či emočne alebo verbálne. Ako podporiť rast astrálneho tela? sú vhodné rôzne kvízy, tréning mozgu, alebo čítanie kníh na hlas pred zrkadlom. Moja skúsenosť je s deťmi s aspergerom, ktorých duchovné telíčko nestíhalo ostatným telám. Preto sme sa spoločne hrali na motýľa. Zoberte šatky, alebo varešky. Priložte si ich k horným končatinám a mávajte „krídlami“. Dieťa sa zabaví a podvedome si dodáva silu do krídiel astrálnych. Ďalšou hrou je fúrik. Alebo rôzne skákavé hry.

môj osobný príbeh - uvoľnenie strachov

Určite poznáte výraz duchovné príčiny chorôb. Keď mi kedysi diagnostikovali hypofunkciu štítnej žľazy, bola som vystrašená. Po otvorení múdrej knihy som zistila, s čím súvisí môj problém. Strach rozprávať na verejnosti, nedokázala som povedať NIE, a mnoho ďalšieho. Začala som postupne odstraňovať túto nálož. A zrazu som sa začala cítiť lepšie a lepšie. Uzlíky v krku zmizli a bolo po probléme.

je samotná existencia človeka. Ja ho nazývam vnútorným kráľovstvom. Je to tá časť, ktorú človek stále hľadá. Keď zistí kým je a prijíme to za svoje s láskou, vtedy vie, že prišiel do svojho paláca zdravia, šťastia a lásky.

Nezabudnite, keď je plný dom (všetky telá doma) v harmónii, nič vás nerozhodí a budete žiť ako v raji.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *