Na krídlach lásky

Veronika Klenová Zíšková

na krídlach lásky bez masky

Vráťte vášmu vzťahu iskru

Vášeň, energia, spontánnosť, začiatok.

To všetko vo mne evokuje slovo iskra. Je štartérom, ako kvások v chlebe. Bez nej by sme nepocítili motýľov v bruchu. Dokážete si na ten krehký pocit ešte spomenúť alebo vás kabát manželstva lapil natoľko, že ste sa v ňom utopili nadobro?

strata vášne vo vzťahu

Mnohých táto skutočnosť privádza k potrebe nájsť si niekoho iného ako náhradu za niečo, čo vám vo vzťahu reálne chýba. Vtedy si všimnete, že sa váš muž začal o seba viac starať, pravidelne sa holí, dokonca zase používa ten príťažlivý parfum, ktorý mal na vašom prvom rande. Začnú otázky, výčitky, ktoré vyústia do ostrej výmeny názorov.

Čo je príčinou toho, že sa iskra vytratí z vášho vzťahu?  Žeby stereotyp? Určite, že áno.

Predstavte si situáciu. Ste dieťa, dostanete čokoládu. Prvý deň ste z nej nadšený, nechcete ju nikomu dať, strážite si ju ako oko v hlave. Jej chuť vám dokonale napĺňa každý zmysel v tele. Ste maximálne šťastný. Táto eufória vás nasýti na pár dní.

Ďalší týždeň vám rodičia dajú presne takú istú čokoládu. Vyskočíte od nadšenia, pretože prvá čokoláda už je dávno zjedená. Takto sa to opakuje tri mesiace. Nastane deň, kedy síce dostanete presne rovnakú čokoládu v identickom obale. No s vami to nič nerobí. Presýtili ste sa jej. Prečo? Veď je to stále tá istá chuť, ničím obohatená, a navyše aj v tom istom šate. Keby rodičia prišli s inovatívnou verziou čokolády, napr. v novom obale, potešilo by vás to, pretože je to príjemná zmena. A presne takto je to aj s partnermi a stereotypom. Zabíja zmysly. Nedovoľte mu to.

Návrat k retrospektívnym momentom

Poďme sa retrospektívne vrátiť do obdobia, kedy ste sa po prvýkrát s manželom uvideli. Vedeli ste okamžite, že je to ON? Alebo to trvalo dlhšie, kým ste sa spoznali? Vaše telo a duša si to jedinečné osudové stretnutie pamätá, má ho zaznamenané vo svojom softvéry. V období manželskej nepohody pomáha vrátiť sa k tým dôležitým a kľúčovým momentom, na ktorých váš vzťah stojí.

cvičenie na oživenie lásky

  • Zoberte si papier, pero a zalovte v albume vašich šťastných spomienok, prvého rande, časoch, kedy ste si boli na sto percent isté, že ste si vybrali správne. Možno to bol práve neodolateľný úsmev vášho manžela, ktorý ale už stratil.
  • Aká ste boli v tom čase vy? Nevravte, že ste stále rovnaká. Každý sa mení, aj keď to neprizná nahlas. Masky bokom. Boli ste krajšia, mali ste viac koníčkov, slobodu, viac ste sa smiali a radovali zo života? A obdiv druhého pohlavia vás dobíjal energiou?
  • A akým mužom bol vtedy váš terajší manžel? Prečo ste si ho vybrali? Čím vás zaujal?
  • Na druhý papier si zapíšte, akí ste obaja v súčasnosti. Keď skončíte, zoberte si zvýrazňovač, podčiarknite len súhlasné opisy o vás či o vašom mužovi. Ak ste si nevyčiarkli minimálne 3, tak sa nedivte, že vaše manželstvo stratilo život.

návrat na začiatok

Ako obnoviť iskru vášho vzťahu? Vyskúšajte hru, ktorú som nazvala: Návrat na začiatok. A keďže je január, začiatok nového roka, rozhodla som sa, že sa s vami oň podelím. Celá hra spočíva v tom, že na chvíľu prestanete byť manželia, pomyselne samozrejme. Vrátite sa do čias vášho zoznamovania sa. Môžete začať s tým, že sa nebudete oslovovať tradičným slovom ako Láska, Miláčik, Miláčik, použite tie výrazy, ktoré ste hovorievali na začiatku vzťahu. a začnete komunikovať ako kedysi, či ste si písali maily, alebo cez sociálne siete. Ja som sa manželovi ozvala ako prvá aj v tejto našej retrospektívnej hre presne tak ako to bolo na začiatku nášho písmenkovania, A začnite si písať, zisťujte o sebe informácie – aké sú vaše hoby, aké máš plány na víkend, čo máš oblečené,... A sledujte na sebe tie zmeny. Mne sa energetické vibrovanie zmenilo hneď v prvý deň, cítila som sa šťastná. Vrátili sa mi telesné pocity vzrušenia, keď ma manžel dobíjal, to sa mi páčilo. Vytrvajte v tom aspoň týždeň, zaručene sa lady pohnú.

Čo keď máte manžela, ktorý by na takúto hru nepristúpil?

  • Vždy radím mojim klientom. Zapáľte si sviečku a všetko to partnerovi vyrozprávajte cez ňu. Uľaví sa vám na duši a garantujem vám, že vaša nová vibrácia k nemu príde.
  • Napíšte mu list, nie hocijaký. Do tohto si dovoľte úprimne napísať zranenia vašej duše. Napr. Som sklamaná keď sa správaš takto a takto, som smutná keď…, trápim sa keď…

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *