Na krídlach lásky

Na krídlach lásky bez masky

Ako sa ženy strácajú vo vzťahoch

"Spravím preňho všetko, a aj tak to nestačí."

Prispôsobila som sa partnerovi vo všetkých smeroch, vzdala som sa svojho života, len aby som mala šťastný vzťah. Zhodila som zvrchník no necítim sa šťastnejšia.“ Milé dámy, sú vám tieto vety povedomé?

Vedeli ste, že my ženy sa dokážeme počas vzťahu farebne meniť?

Ani ja, kým som si môj dávny vzťah nevyložila inými slovami. Farba našej osobnosti sa mení na základe vonkajších podnetov, ktoré následne ovplyvňujú vnútorné naladenie sa na vlastný život. Jej súčasťou sú ľudské návyky, životné presvedčenia a názory. Jednoducho povedané balíček životnej hmoty, ktorý je zabalený do príslušnej farby svojho majiteľa. Mnohí žiaru nášho tela poznáte pod názvom aura. Isto viete, že aura má svoje farby. A v momente vnútorného nepokoja, nespokojnosti a zmeny životného štýlu sa osobnostne prefarbíme ako chameleón.

Dôvodom je, že sa stávame iným človekom. Tým, ktorý buď vyrástol pochopením danej situácie, alebo naopak klesol o pár poschodí nižšie. Dovoľte mi ukázať vám, prečo sa nepríjemné vzťahové situácie neustále vracajú naspäť do vašich životov.

Muž a žena sa zazrú.
Na vedomej úrovni si všímajú fyzickú krásu, neverbálnu komunikáciu. Padnú si do oka ako sa vraví. Na podvedomej úrovni ich pritiahne k sebe vysielač farieb z ich duše. Viete, že sa vám páči v jeho alebo jej prítomnosti a nedokážete si vysvetliť prečo tomu tak je.

Môj osobný zážitok s prefarbovaním sa

Mala som 20, keď som sa zoznámila s mojim bývalým priateľom. Budem ho volať Vil. Naše prvé stretnutie bolo „náhodné“. Uvideli sme sa, zahľadeli do seba bola to láska. Veľmi silné šteklenie v bruchu mi signalizovalo, že som našla moju polovičku.

Jeho svetlá boli pre mňa magnetom. V tom čase som svietila oranžovou farbou. Vilovi sa to páčilo, bol mnou fascinovaný, pretože som bola sama sebou. Ale žiaľ iba na oko. Len to on nevedel. Ako išiel čas, začala som menej času tráviť s mojou rodinou, a na koníčky som nemala vôbec chuť. Stala som sa závislou od Vila. A to doslova. Žila som jeho život. Každým dňom som strácala energiu, a bez neho som seba nevnímala. Vyhorela som ako fakľa.

Ako sa to všetko udialo?

Nedávala som najesť sebe, ale iba jemu v prenesenom slova zmysle. Všetky živiny a potrebné minerály, ktoré mali posilniť moju dušu, som darovala jemu. Podotýkam, že to bolo moje rozhodnutie, lebo som si naivne myslela, že to odo mňa očakáva.

Prestala som sa o seba starať a zaujímať, a vtedy sa prestal zaujímať on o mňa. A tu nastal moment prefarbenia.

Moja žiara vysielala namiesto oranžovej, farbu žltú. Vil nemal záujem o „žltú“, miloval oranžovú Veroniku. Myslela som si, že stačí sa pekne obliekať, nalakovať si nechty. Navonok som bola za hviezdu, ale zvnútra moja žiara pomaly zomierala. Bola som nervózna, zlá, nepríjemná a jeho kamaráti to vystihli maximálne presne, keď ma nazvali Xantypou.

Z krásnej slnečnice sa stala obluda so štipľavými poznámkami a zlosťou na celý svet. Nerozumela som, čo sa deje. Veď som sa kvôli partnerovi vzdala všetkého, celého môjho života a dokázala som odstrčiť svoju rodinu, a to je už čo povedať.
Vil túžil len po návrate tej rozžiarenej ženy, ktorú spoznal na začiatku nášho vzťahu. Lenže tá už v tej dobe neexistovala. Zomrela. Udupala som ju v sebe.

Nájsť radosť zo života

Cesta naspäť do svoje sily je možná. Každý z nás vie zablúdiť v tmavom lese. Ako z neho vísť a opätovne sa radovať zo života vám prezradí Stela, hrdinka môjho prvého liečivého románu, z cyklu piatich, pod názvom Žena bez krídiel, ktorú si môžete objednať na tomto linku:

Kým sa vám dostane do rúk môj príbeh, tu je pár rád:
  1. Prekonajte svoju pasivitu posilnením fyzického tela – môžete začať prechádzkami, neskôr pridať jednoduché drepy, alebo skákanie cez švihadlo. V tejto fáze fyzickej záťaže sa sústredíte naplno svojmu telu, takže myšlienky majú dovolenku. Máte možnosť vytriasť zo seba všetok hnev, zlobu. Pri každej činnosti si predstavujte, že ste skala. Každým pohybom z vás padajú úlomky minulosti.
  2. Sústredenie sa – tiež pomáha na odpútanie sa od neustáleho rozmýšľania. Zoberte si predmet a na päť minút o ňom rozprávajte, hoc aj sama sebe. Nielen že sa dostanete do prítomnosti, ale zlepší sa vám zásobáreň slov.
  3. Robte činnosti, ktoré vám robia radosť – najlepšie tvorivé. Kreslite, naučte sa niečo nové, zvýši sa vám tým sebavedomie.

Staňte sa hviezdou svojho života. Nedovoľte, aby vám vzťah znížil intenzitu žiarenia. Svetlo je potrebné v týchto časoch. Poďme svietiť spoločne

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *