Na krídlach lásky

Veronika Klenová Zíšková

na krídlach lásky bez masky

Žiara vášho vzťahu

Každý vzťah, či partnerský, pracovný alebo súrodenecký, má konkrétnu vibráciu. Tá sa tvorí slovami a skutkami. Ich neoddeliteľnou prímesou sú emócie. Keď všetko premiešame, vznikne nám vibrácia vzťahu. Akú vibráciu má váš vzťah? Svieti radosťou, úprimnosť slov a nežných pohladení?

Žiara vášho vzťahu predstavuje harmóniu všetkých zmyslov a čakier. Dostať pod taktovku vzťahový orchester je otázkou každodenného trénovania. Aj hudobníci sa potrebujú zladiť, aby sa výsledný súzvuk rôznych nástrojov stal tónom súznenia dvoch duší.

Melódia lásky

Na začiatku väčšiny vzťahov hrajú muž a žena prekrásnu melódiu lásky a dôvery. Časom sa stáva, že jeden z nich začne hrať v inej tónine. A vtedy nastáva problém. Svetelný záves ich lásky a porozumenia zhasína, pretože nemá zdroj energie. Začnú sa škriepky, obviňovania a opona ich harmonického manželstva sa pomalými krokmi zatvára. Prečo? Kde spravili chybu?

Keď som sa prvýkrát zaľúbila, bola som v eufórii. Bytostne som vysielala takú žiaru lásky
do svojho okolia, taká som bola prešťastná. Do toho vzťahu som vtedy vstúpila plná očakávania. Moje srdce jasalo, výsostne sa tešilo. Bola som skalopevne presvedčená, že som našla toho pravého muža. A keďže každý človek má určitú žiaru, v čase nášho zoznámenia som svietila na ružovo. Vtedajší priateľ mi prejavoval náklonnosť, páčila som sa mu taká aká som. Boli sme šťastní.

Prispôsobenie sa partnerovi

Všetci sa meníme rôznymi životnými udalosťami, a inak to nebolo ani so mnou. Postupne som sa začala prefarbovať. Moja ružová farba sa strácala tým, že som sa stala žiarlivou, nedôverčivou a ovplyvniteľnou ženou. Zmenila som farbu – seba. Túžila som totiž vo všetkom vyhovieť partnerovi, seba som mala v tom čase na druhom mieste. Nemala som svoj názor, nedokázala som povedať NIE.

Ak zmeníme svoje správanie a jednoducho prestaneme byť samé sebou, zmeníme svoju žiaru – farbu. Partner si to všimne. Vníma akoby žil pri niekom inom a nastane zlom vo vzťahu. Mne sa môj ex vzďaľoval, príliš som naňho tlačila. Chcel naspäť ružovú krásku, žiaľ tá už nejestvovala. Bola len mojou maskou.

Hádky a riešenia

Partnerské hádky predstavujú dve zamotané klbká. Sú desivé, dynamické a hlučné. Dá sa im predísť? Záleží na človeku. Sú tri typy ľudí a ich prístup k hádkam.

 1. Vyhýbaví -Radšej sa oblúkom vyhnú výmene názoru s polovičkou, sú skôr pasívny, submisívny, hádky im vytvárajú stres. Nemajú svoj názor, alebo sa domnievajú, že by ich aj tak partner/-ka nepočúval.
 2. Razantní – hodia o zem aj obľúbený tanier, len aby vyjadrili svoj hnev a nesúhlas. Vášnivo revú, prekrikujú sa s partnerom. Dávajú najavo svoj názor celému svetu rozsiahlou gestikuláciou a neúnosným tónom hlasu.
 3. Asertívni – postavia sa problému čelom, jednajú v pokoji. Ich prejav je rozvážny, priamy. Vypočujú si názor druhého, dajú mu priestor. Neskôr vyjadria svoj postoj k aktuálnemu problému a navrhnú riešenie s čistou mysľou bez zbytočných negatívnych emócií.

Hádka ako taká nie je zlá. Je prejavom nevypovedaných slov, ktoré my ľudia držíme v sebe niekedy aj štvrťročia. Dôvodom je strach, že svojou slovnou náložou partnera, či kamaráta urazíme a následne stratíme. A bude koniec dlhoročného priateľstva či manželstva.

Nájsť stratené radosti

Poďme si spoločne predstaviť manželský stav dvoch ľudí. Muž a žena sú spolu cez dvadsať rokov. Ich deti sú už odrastené, a im sa otvorila možnosť mať opäť čas na seba, svoje koníčky. Čo spravia? Zostanú zmätení, veď mať toľko voľného času je nezdravé. Celý život rozdeľovali čas medzi deti, zamestnanie a domácnosť. Sú stratení, smutní a apatický.

Ako im pomôcť nájsť opätovný pokoj a radosť?

Na začiatku je podstatné pozrieť sa na svoj život objektívne. Vrátiť sa spomienkami do doby, kedy ste šťastní boli a začať robiť tie činnosti, ktoré vás napĺňali. Siahnite aj po aktivitách, ktoré ste túžili vykonávať, a nemohli ste. Staňte sa opäť snívajúcim a šťastným dieťaťom. Otvorte sa kreativite a radostiam života. Už iba tým, že začnete napríklad
variť jedlá iných chutí, spievať si a tancovať s partnerom.

Uväznené slová a myšlienky

Čo sa stáva, keď v sebe držíme svoj názor? Všetko má vlastné toxíny. Aj uväznené slová, z ktorých sa rokmi stala machová voda bez štipky života. Tie vo vás kysnú, sú škodlivé pre organizmus. Uvediem príklad: Pán, ktorý mal rakovinu prišiel ku mne s cieľom zbaviť sa bolesti. Počas terapie sme zistili z čoho rakovinu má. Nie že nedokázal odpustiť, ale nechcel. Mal v sebe priveľký hnev a ten mu chorobu spôsobil.

Čo pomôže odpustiť s ľahkosťou?

Raz som riešila otázku odpustenia v spojení s minulými životmi sama so sebou. Zraňovali ma určité skutky ľudí, cítila som ako mi nenávisť koluje telom. Neviditeľná vlna slov s negatívnym nábojom ma dostal do pozície, že som začala nenávidieť svoj život a seba.
Čo som spravila, aby sa mi uľavilo?

 1. Sviečkový rituál – zapáľte si sviečku v prázdnej miestnosti, za sviečkou si predstavte tú osobu, ktorej máte napríklad chuť vynadať už dlhé roky. A spustite. Dajte priechod svojim slovám, a počas toho si predstavujte ako z vás táto hnilá energia vychádza von. Uvidíte ako sa vám uľaví.
 2. Očisťujúca vaňa – čo budete potrebovať: hrsť morskej soli (môže byť aj kúpeľová), výluh z bylín – nemusí byť ak ste alergický (ja používam palinu, čistec), a päť polievkových lyžíc jablčného octu. Všetko vylejete do vane, 20 minút sa kúpete. Voda z vane predstavuje všetky držané slová, emócie. Pri vypúšťaní jej poďakujte, a zdvihnite štuplík a precíťte si, ako negativita opúšťa vaše telo. Pocítite úľavu a slobodu.
 3. Každý deň som si vravela: Prosím všetkých, komu som ublížila o odpustenie, odpúšťam všetkým, kto mi kedy ublížili a odpúšťam sebe, že som dovolila, aby mi druhí ublížili.

Ako vzťah znova rozžiariť?

 1. Uvedomenie si svojho problému – je potrebné si priznať, že máte problém. Sňať masku dokonalej manželky, manžela.
 2. Prijať momentálnu situáciu
 3. Čas liečenia vášho vzťahu – obnovenie dôvery.

Rituál na obnovenie vzťahovej dôvery

Dôvera tvorí pevnú základňu šťastnej žiare každého vzťahu. Na uzdravenie partnerského vzťahu je vhodný práve rituál na zrod novej dôvery. Čo na to budete potrebovať:

 1. Pochutiny, ktoré máte obaja radi – čokoládu, kúsky ovocia. Tie si spoločne nachystáte. A poukladáte na tanier.
 2. Voňavý masážny olej – zvoľte vôňu, ktorá vám vyhovuje obom. Napríklad Patchuli a Santalové drevo sú afrodiziakálne.
 3. Šatka alebo škraboška na zakrytie očí

Postup: Zaviažte partnerke oči, a s rešpektom jej vkladajte do úst pripravené dobroty. Otvorením úst a následným zjedením vám partnerka dáva najavo, že vám verí. Pokračujte masážou. Uložte partnerku (stále so zaviazanými očami) na masážne lôžko. Prikryte ju. A začnite s jemnou zmyselnou masážou. Stačí iba hladkanie. Ide o to, aby sa vám partnerka naplno oddala. Po skončení sa vymeníte.

Čo dal rituál na obnovu dôvery mne?

Väčšiu radosť, otvoril mi cestu k tomu, aby som sa otvorila manželovi, a pochopeniu mužov. Rituál vás vie dostať až do minulých životov, tak ako mňa.

Ak by ste cítili, že potrebujete počas rituálu obnovy dôvery sprievodkyňu, som vám k dispozícii ako vzťahová sprievodkyňa.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *